Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

„ŚWIĘTOKRZYSKI ANIOŁ DOBROCI” REGULAMIN PRZYZNAWANIA NAGRODY

11 sierpnia 2021

§1
1. Nagroda „Świętokrzyski Anioł Dobroci” została ustanowiona w celu promowania oraz wyróżnienia najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć we wdrażaniu i realizacji projektów z zakresu szeroko rozumianej polityki społecznej.
2. Nagroda Zarządu Województwa Świętokrzyskiego „Świętokrzyski Anioł Dobroci” zwana dalej „Nagrodą” przyznawana jest corocznie dla osób fizycznych, instytucji pomocy społecznej, organizacji i stowarzyszeń szczególnie zaangażowanych w działania na rzecz rodzin dysfunkcyjnych, patologicznych, ubogich, niezaradnych życiowo oraz osób starszych, niepełnosprawnych i bezdomnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Czytaj więcej o: „ŚWIĘTOKRZYSKI ANIOŁ DOBROCI” REGULAMIN PRZYZNAWANIA NAGRODY

Testy na COVID-19 przed turnusem rehabilitacyjnym

11 sierpnia 2021

Jeśli planujesz wyjazd na turnus rehabilitacyjny, pamiętaj o wykonaniu testu w kierunku SARS-CoV-2. Jeśli poddałeś się szczepieniu, wyjedziesz bez dodatkowych warunków.

Osoby z niepełnosprawnościami, które chcą wyjechać na turnus rehabilitacyjny, muszą przedstawić negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.
Skierowanie na test wystawi lekarz opieki zdrowotnej. Można też będzie uzyskać skierowanie na test, wypełniając formularz na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia. link do formularza  Zapisz się na test na koronawirusa przed turnusem rehabilitacyjnym - Gov.pl - Portal Gov.pl (www.gov.pl)
Test należy wykonać nie wcześniej niż cztery dni przed terminem rozpoczęcia turnusu. Testu nie muszą robić osoby, które są już po pełnym szczepieniu przeciwko COVID-19. Wystarczy tylko potwierdzenie przyjęcia szczepionki.

Powyższe zasady obowiązują także opiekuna uczestnika turnusu, jeżeli konieczność jego obecności wynika z wniosku lekarza kierującego osobę niepełnosprawną na turnus rehabilitacyjny.

 Podstawa prawna:

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 maja 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 905).

Ogłoszenie o wolnym miejscu pracy na stanowisku: psycholog

23 lipca 2021

Ogłoszenie o wolnym miejscu pracy na stanowisku: psycholog
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Staszowie poszukuje kandydatów na stanowisko: psycholog

Czytaj więcej o: Ogłoszenie o wolnym miejscu pracy na stanowisku: psycholog

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-03-23
Data publikacji:2016-03-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:23402